آموزش کامل راه اندازی باشگاه ورزشی آنلاین و پرسود

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

ویروس کرونا چند ماهی می‌شود که مهمان ناخوانده دنیا شده و همه را حسابی گرفتار کرده است. باشگاه ورزشی آنلاین زیادی از این ویروس آسیب جدی دیدند. باشگاه‌های ورزشی و مراکز تناسب اندام جزو کسب و کارهایی هستند که در این مدت تعطیل بودند و خسارات سنگینی به آن‌ها وارد شد. درست است که کرونا باعث شده رفتن به باشگاه‌های ورزشی خطرناک باشد، اما آیا باید ورزش را کنار گذاشت؟

نه؛ چون حتی در این شرایط هم افراد زیادی ورزش را ادامه دادند و مهم‌تر از آن، کسانی بودند که کسب درآمدشان از ورزش تعطیل نشد. بعضی از مربیان در خانه و از طریق اینترنت آموزش‌شان را ادامه دادند. مغازه‌های محصولات ورزشی، بیشتر وسایل ورزش در منزل را فروختند. اتفاقا فروش خوبی را هم تجربه کردند.

مهم نیست که قبلا باشگاه ورزشی داشته‌اید و یا تازه می‌خواهید باشگاه ورزشی آنلاین خودتان را شروع کنید. در این مقاله به شما یاد می‌دهیم، که چطور یک کسب و کار ورزشی آنلاین با استفاده از طراحی سایت در اهواز تاسیس کنید.

چرا باید باشگاه ورزشی آنلاین راه‌اندازی کنیم؟

تا قبل از شیوع کرونا و بسته شدن اماکن ورزشی کشور کمتر کسی اهمیت تاسیس باشگاه ورزشی آنلاین را فهمیده بود. اما بعد از این که مراکز ورزشی بسته شدند، تازه کسب و کارهای سنتی به فکر ورود به فضای مجازی افتادند. این در حالی است که کسب و کارهای آنلاینی که مدت‌هاست فعالیت دارند و حسابی جا افتاده‎اند به یک‌باره مشتریان زیادی پیدا کردند.

البته هنوز هم دیر نشده و این طور که به نظر می‌رسد کرونا همچنان ادامه خواهد داشت. پس باید هرچه زودتر به فکر راه‌اندازی باشگاه ورزشی آنلاین خود در زمینه ورزش و تناسب اندام باشید. حتی اگر هم کرونا از بین برود و مراکز ورزشی هم باز شوند، همچنان عده‌ای از مردم ترجیح می‌دهند که در خانه ورزش کنند. به همین دلیل قرار نیست که با تمام شدن کرونا عمر باشگاه ورزشی آنلاین آنلاین هم به پایان برسد.

راه‌اندازی باشگاه ورزشی آنلاین چه مزایایی دارد؟

مزیت باشگاه ورزشی آنلاین فقط این نیست که در دوران کرونا همچنان فعالیت دارند. یک کسب و کار ورزشی آنلاین مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱- یک باشگاه ورزشی آنلاین هزینه کمتری دارد

تصور کنید می‌خواهید یک کلاس یوگا برگزار کنید. برای این کار اول از همه به مکانی برای کلاس نیاز دارید. برای تهیه یک مکان کوچک حداقل باید چندین میلیون تومان هزینه رهن و اجاره بپردازید. علاوه‌بر این‌ها به تجهیزات مختلفی مثل رختکن هم نیاز دارید. به این ترتیب حداقل چیزی حدود صد میلیون تومان هزینه راه‌اندازی کلاس یوگا به روش سنتی می‌شود.

اما به راحتی و با هزینه کم هم می‌شود کلاس آنلاین یوگا یا هر ورزش دیگری را تاسیس کرد. برای این کار فقط لازم است هزینه خیلی کمی را برای شروع کارتان در فضای مجازی بپردازید. داشتن باشگاه ورزشی مجازی حتی یک صدم کسب و کار ورزشی فیزیکی هم هزینه ندارد.

۲- همه مردم کشور به شما دسترسی دارند

وقتی یک مجموعه ورزشی فیزیکی تاسیس می‌کنید مشتریان شما به محله‌های اطراف‌تان محدود هستند. هیچ وقت کسی حاضر نمی‌شود مسیری طولانی را برای رفتن به باشگاه ورزشی در راه باشد. اما وقتی کسب و کار آنلاین ورزشی یا کلاس ورزشی مجازی راه‌اندازی می‌کنید دیگر مشتریان‌تان محدود به یک منطقه نیستند. مردم از سراسر کشور می‌توانند در کلاس‌های ورزشی شما شرکت کنند.

حتی دیگر لازم نیست کلاس ورزشی خود را به سانس زنان یا مردان تفکیک کنید. هرکسی در هر زمانی که دوست دارد می‌تواند در کلاس شما شرکت کند و هیچ محدودیت جنسیتی هم برای کاربران شما وجود ندارد.

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

۳- حتی در خواب هم می‌توانید پول دربیاورید

وقتی یک کسب و کار ورزشی سنتی یا فیزیکی تاسیس می‌کنید در مواقعی که تعطیل هستید هیچ درآمدی ندارید. مثلا اگر بخواهید یک هفته به تعطیلات بروید باید باشگاه خود را ببندید. در این شرایط مشتریان شما برای انجام فعالیت تمرینی به جایی دیگر می‌روند. به این ترتیب یک هفته استراحت و تعطیلی می‌تواند باعث شود که مشتریان خود را برای همیشه از دست بدهید.

اما اگر کسب و کار آنلاین ورزشی داشته باشید دیگر لازم نیست که همیشه کار کنید و هیچ استراحتی هم نداشته باشید. می‌توانید با خیال راحت مسافرت بروید و به سایر کارهای‌تان بپردازید. حتی وقتی هم که در خواب هستید مشتریان زیادی از خدمات شما استفاده می‌کنند. به همین راحتی حتی در خواب هم می‌توانید از باشگاه ورزشی آنلاین خود درآمد داشته باشید.

۴- در خانه و همه‌جا می‌توانید درآمد داشته باشید

برای اداره و مدیریت کسب و کار آنلاین ورزشی لازم نیست صبح زود به سر کار بروید. می‌توانید حتی در خانه خودتان هم یک مرکز ورزشی و باشگاه آنلاین داشته باشید. خیلی راحت در خانه یا حیاط منزل خود می‌توانید ویدیوهای آموزشی در زمینه ورزش تولید یا کلاس آنلاین برگزار کنید. حتی این امکان هم وجود دارد که کلاس مجازی خود را در پارک یا ورزشگاه نزدیک محل سکونت خودتان انجام دهید.

چه ابزار و وسایلی برای راه‌اندازی باشگاه ورزشی آنلاین نیاز داریم؟

وقتی قصد راه‌اندازی کسب و کار ورزشی سنتی و فیزیکی دارید باید وسایل لازم را برای چندین مشتری فراهم کنید. مثلا اگر بخواهید یک کلاس آموزش بدنسازی به صورت فیزیکی تاسیس کنید باید یک سالن بزرگ و تعداد زیادی تجهیزات ورزشی مختلف داشته باشید. همچنین باید کمد، رختکن و سرویس بهداشتی هم در مکان برگزاری کلاس در نظر بگیرید.

اما در خانه هم می‌توانید کلاس مجازی بدنسازی ایجاد کنید. فقط کافیست چند وزنه و تعدادی وسیله مثل میله و هالتر تهیه کنید. همچنین نیازی به کمد و رختکن و سایر موارد این چنینی نیست. در کنار این‌ها برای کلاس مجازی به یک وسیله فیلم‌برداری نیاز دارید که می‌توانید از دوربین موبایل استفاده کنید. همچنین کلاس را می‌توانید از طریق ابزارهای رایگانی مثل اسکایپ برگزار کنید.

چند نکته برای راه‌اندازی باشگاه ورزشی آنلاین

تاسیس کسب و کار آنلاین ورزشی اصلا کار سختی نیست. فقط اگر این چند نکته را هم رعایت کنید، موفق‌تر خواهید شد. اگر هم هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه ایجاد کسب و کار آنلاین ندارید اصلا نگران نباشید. در ادامه به شما آن را به شما یاد می‌دهیم:

۱- یک تخصص را انتخاب کنید

اولین نکته‌ای که در راه‌اندازی کسب و کار آنلاین ورزشی باید بدانید این است که یک کسب و کار آنلاین تفاوت زیادی با کسب و کار فیزیکی دارد. منظورم این است که نباید مثل یک کسب و کار فیزیکی عمل کنید. وقتی شما در یک محله‌ای باشگاه یا سالن ورزشی تاسیس می‌کنید ممکن است مرکز ورزشی دیگری در آن منطقه نباشد.

به همین دلیل هر ورزشی که در باشگاه خود آموزش دهید احتمالا مشتری زیادی داشته باشد. حتی می‌توانید همزمان در چند رشته ورزشی مختلف در باشگاه خود فعالیت داشته باشید. اما کسب و کار آنلاین به این صورت نیست. همین الان هم تعداد زیادی کسب و کار آنلاین ورزشی در اینترنت فعالیت دارند و برای همه کاربران در دسترس هستند. پس باید کسب و کار خود را طوری راه‌اندازی کنید که بتوانید مشتریان خاص خود را داشته باشید.

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

برای این کار باید مدتی تحقیق و جستجو کنید تا بتوانید بخشی از بازار را برای فعالیت پیدا کنید. به این کار نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه‌ای می‌گویند. یعنی بخشی از بازار را که رقابت کمتری دارد انتخاب کنید و در آن فعالیت کنید. با این کار می‌توانید کسب و کاری جامع‌تر برای طیف خاصی از مردم بسازید.

۲- یک رسانه انتخاب کنید

بعد از این که قسمتی از بازار را برای شروع انتخاب کردید و تجهیزات و وسایل ورزشی مناسب هم خریدید باید جایی را برای شروع کسب و کار آنلاین‌تان انتخاب کنید. روش‌های مختلفی برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین وجود دارد که بهترین آن‌ها موارد زیر هستند:

  • شبکه‌های اجتماعی

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی روشی ارزان و ساده برای ایجاد کسب و کار ورزشی است. کافیست یک پیج اینستاگرام راه‌اندازی کنید و ویدیوهای ورزشی در آن قرار دهید. روش‌های مختلفی برای درآمدزایی از اینستاگرام وجود دارد. مثلا می‌توانید پیج ورزشی ایجاد کنید و از طریق تبلیغات محصولات ورزشی درآمد داشته باشید. همچنین می‌توانید یک پیج آموزشی خصوص ایجاد کنید و فقط کسانی که هزینه موردنظر شما را پرداخت کرده‌اند وارد پیج کنید.

یک راه دیگر هم راه‌اندازی پیج فروشگاهی برای فروش لوازم ورزشی است. علاوه‌بر این می‌توانید برنامه ورزشی یا مکمل‌های غذایی را هم در اینستاگرام بفروشید. قابلیت‌های خوب و کاربردی اینستاگرام باعث شده که خیلی راحت بتوانید ایده‌های خود را در این فضا عملی کنید. مثلا این امکان وجود دارد که در ساعات مشخص از طریق لایو اینستاگرام یک کلاس آنلاین ورزشی برگزار کنید.

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

می‌توانید از طریق دایرکت اینستاگرام به کاربران برنامه ورزشی خصوصی بدهید یا تمرینات خاصی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. به هر حال راه‌های زیادی برای ایجاد کسب و کار ورزشی از طریق اینستاگرام وجود دارد و این موارد تنها بخشی از آن‌هاست. اگر قصد دارید اینستاگرام را برای فعالیت انتخاب کنید مدیریت و تولید محتوا اینستاگرام خود را به ما بسپارید.

  • سایت آموزشی

با وجود این که اینستاگرام امکانات خوب و کاملی برای کسب و کارهای ورزشی دارد اما همچنان برخی کمبودهای اساسی در آن دیده می‌شود. مثلا روند ثبت نام و یا واریز وجه در اینستاگرام زمان‌بر و پیچیده است. اما در سایت اینترنتی این کار به راحتی انجام می‌شود. به عنوان مثال فرض کنید کسی می‌خواهد از شما آموزش مجازی ژیمناستیک تهیه کند.

اگر در اینستاگرام فعالیت کنید شخص باید به شما دایرکت بدهد. بعد شما باید اطلاعات اولیه لازم مثل قد، وزن، جنسیت و سابقه ورزشی او را بپرسید. سپس شخص باید جواب شما را بدهد. بعد هم اطلاعات لازم را براساس فیزیک فرد به او بدهید. تازه بعد از این مراحل شخص باید هزینه کلاس را برای شما واریز کند تا بالاخره بعد از یک گفتگوی طولانی بتواند در کلاس شما ثبت نام کند.

حالا زمانی را تصور کنید که کسب و کار شما بزرگ‌تر شده و روزانه ده‌ها نفر از شما درخواست ثبت نام می‌کنند. با این شرایط باید چند نفر دیگر را برای رسیدگی به پیام‌ها استخدام کنید. اما اگر سایت داشته باشید کارتان خیلی راحت می‌شود. فقط کافیست یک فرم بسازید و در آن اطلاعات لازم را از شخص دریافت کنید. در انتهای فرم هم یک لینک پرداخت اینترنتی قرار می‌دهید و شخص خیلی راحت هزینه کلاس شما را پرداخت می‌کند.

روش‌های مختلفی برای طراحی سایت وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک کسب و کار آنلاین ورزشی بسازید. اما راحت‌ترین و سریع‌ترین راه، سفارش و درخواست طراحی سایت با اهواز توسعه می باشد تا یک سایت آموزشی ورزشی عالی را تجربه کنید.

  • طراحی اپلیکیشن

اگر در کافه بازار یا گوگل پلی بگردید تعداد زیادی اپلیکیشن تناسب اندام و ورزشی پیدا می‌کنید که افراد زیادی آن‌ها را نصب کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های اپلیکیشن موبایلی این است که به کمک آن‌ها می‌توانید فعالیت کاربران را زیر نظر داشته باشید.

مثلا این امکان وجود دارد که اپلیکیشنی طراحی کنید که میزان کالری و نوع فعالیت ورزشی کاربران را اندازه‌گیری کند. از این طریق می‌توانید بفهمید که کاربر شما تا چه اندازه به برنامه ورزشی خود عمل می‌کند. همچنین می‌شود برنامه‌ای طراحی کرد که قد و وزن کاربر را بگیرد و براساس آن‌ها برنامه ورزشی مناسب را به او نمایش بدهد.

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

۳- یک برنامه دقیق داشته باشید

اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید باید با برنامه پیش بروید. یعنی این طور نباشد که مدتی خیلی خوب فعالیت کنید و مثلا یک هفته اصلا فعالیت نکنید. باید مرتبا فعال باشید و کاربران و مشتریان‌تان را به ورزش و فعالیت تشویق کنید. چون اگر مشتریان شما بعد از مدتی نتیجه نگیرند احتمالا دیگر از شما خدمات نمی‌گیرند و به جای دیگری می‌روند.

۴- حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید

به هیچ وجه از نفوذ و اهمیت شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها غافل نشوید. حتی اگر قصد راه‌اندازی سایت اینترنتی یا طراحی اپلیکیشن را دارید حتما در کنارش صفحه اینستاگرام هم ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود که کاربران بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند و آن را ببینند.

چند ایده پرسود برای فعالیت آنلاین در زمینه ورزش و تناسب اندام

برای این که کسب و کاری پولساز و پررونق در زمینه ورزش داشته باشید به یک ایده خوب و نو احتیاج دارید. ایده‌های زیادی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید یک کسب و کار ورزشی آنلاین با درآمد بالا داشته باشید. برخی از این ایده‌ها عبارتند از:

۱- آموزش ورزش‌های ساده مثل ایروبیک، یوگا و زومبا

در این روزها که باشگاه‌ها و مراکز ورزشی تعطیل هستند ورزش‌های ساده‌ای مثل یوگا، ایروبیک و زومبا که به تجهیزات زیادی احتیاج ندارند طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند. خیلی راحت می‌توانید این ورزش‌ها را از طریق ویدیوهای آموزشی به کاربران‌تان آموزش دهید و از این طریق درآمد داشته باشید.

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

۲- خدمات فیزیوتراپی آنلاین ارائه دهید

فیزیوتراپی روشی درمانی است که باعث می‌شود افراد دوباره بتوانند فعالیت عضلانی و جسمی خود را به دست آورند. مثلا وقتی شخصی تصادف سختی می‌کند ممکن است بعد از بهبودی نتواند همانند سابق راه برود. در این موارد علم فیزیوتراپی با ارائه ورزش‌ها و حرکات خاصی به شخص کمک می‌کند تا توانایی خود را پیدا کند. شما هم اگر در این زمینه مهارت دارید می‌توانید به صورت آنلاین به دیگران تمرین‌های فیزیوتراپی ارائه کنید.

۳- به یک مربی شخصی تبدیل شوید

اکثر ورزشکاران به خصوص آن‌ها که حرفه‌ای ورزش می‌کنند همیشه به دنبال یک مربی ورزشی می‌گردند. شما هم می‌توانید از این نیاز ورزشکاران استفاده کنید و به یک مربی خصوصی آنلاین تبدیل شوید. ابزارهای آنلاین مختلفی برای ارتباط با ورزشکاران وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید به راحتی مشاوره ورزشی ارائه کنید.

مثلا این امکان وجود دارد که از طریق برنامه‌هایی مثل اسکایپ یا تماس تصویری واتساپ بر فعالیت ورزشکاران تحت نظر خود نظارت کنید. در حالت عادی همزمان می‌توانید روی فعالیت یک ورزشکار نظارت داشته باشید. اما راه‌های ارتباطی آنلاین این امکان را به شما می‌دهد که همزمان با چند ورزشکار از هر جایی در تماس باشید.

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

۴- یک وبلاگ در زمینه ورزش و تناسب اندام راه‌اندازی کنید

یکی دیگر از راه‌های درآمدزایی اینترنتی از طریق ورزش این است که یک وبلاگ بسازید. در سایت خود مطالبی در زمینه ورزش، تناسب اندام و سلامتی بنویسید. برای کسب درآمد هم می‌توانید تبلیغات بگیرید یا از سرویس‌های تبلیغاتی مثل یکتانت استفاده کنید. علاوه‌بر این‌ها همکاری در فروش هم می‌تواند باعث افزایش درآمدتان از وبلاگ شود.

۵- وسایل موردنیاز یک رشته ورزشی خاص را اینترنتی بفروشید

تمام ورزش‌ها به وسایل خاصی نیاز دارند. حتی یک پیاده‌روی ساده هم به کفش و لباس مناسب احتیاج دارد. پس می‌توانید یک فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش محصولات ورزشی تاسیس کنید. البته بهتر است برای شروع کار روی یک رشته ورزشی خاص تمرکز کنید و ابزارهای موردنیاز این رشته را بفروشید. بعد از این که کمی کارتان رونق گرفت و درآمدتان بیشتر شد آن وقت محصولات رشته‌های ورزشی دیگر را هم موجود کنید.

این یک ایده فوق‌العاده برای کسب درآمد است: یک سایت فروش تجهیزات ورزشی راه‌اندازی کنید.

۶- آموزش‌های ساده ورزشی برای تمرین در خانه ارائه کنید

هدف خیلی از افراد برای رفتن به باشگاه‌های ورزشی این است که وزن‌شان را کم کنند و لاغر شوند. این کار را می‌توان در منزل و بدون نیاز به ابزار و وسایل باشگاه هم انجام داد. به این ترتیب می‌توانید تمرین‌های ساده ورزشی آموزش دهید. همچنین می‌توانید دوره‌های آموزشی آنلاین برگزار کنید و به صورت دسته جمعی از طریق نرم‌افزارهای ارتباط تصویری به ورزش در خانه بپردازید.

باشگاه ورزشی, باشگاه ورزشی بانوان, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان تهران, باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران, باشگاه ورزشی سالک, باشگاه ورزشی به انگلیسی, سایت باشگاه ورزشی, نت برگ باشگاه ورزشی, قالب وردپرس باشگاه ورزشی, اسم باشگاه ورزشی, سایت باشگاه ورزشی, طراحی وب سایت باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی تعطیل می‌شود اما ورزش نه!

در این دوران که خیلی از کسب‌وکارها مدتی تعطیل شدند یا ضرر کردند، بعضی از آن‌ها با قدرت به کار خود ادامه دادند. مثل افرادی که در سایت یا پیج اینستاگرام خود آموزش می‌دادند. یا فروشگاه‌های آنلاینی که تجهیزات ساده ورزشی می‌فروختند. این دو دسته نه تنها تعطیل نشدند، که حتی بهتر از قبل هم درآمد داشتند.

شما هم برای اینکه خودتان را برای شرایط آینده آماده کنید یا در این تغییرات از بین نروی، همین الان کسب‌وکارتان را آنلاین کنید. پیشنهاد می‌کنیم سایت‌تان را همین حالا ایجاد کنید:

هر سؤالی راجع به ساخت سایت داشتید، زیر همین مقاله برایمان کامنت کنید، یا با شماره ۰۹۳۶۰۳۵۵۴۴۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *