چطور فروشگاه اینترنتی عینک راه‌اندازی کنیم؟

طراحی سایت عینک, طراحی وب سایت عینک, طراحی سایت عینک فروشی, طراحی وب سایت عینک فروشی, طراحی سایت فروشگاه عینک, طراحی وب سایت فروشگاه عینک, طراحی سایت عینک فروشی, طراحی وب سایت عینک فروشی, طراحی فروشگاه عینک, طراحی فروشگاه اینترنتی عینک

فروشگاه اینترنتی عینک آیا تا به حال تجربه خرید داشته‌اید؟ خیلی از ما فکر می‌کنیم عینک هم مثل لباس است. یعنی قبل از خرید حتما باید عینک را هم مثل لباس تست کنیم. اگر عینک به صورت ما بیاید آن را می‌خریم. به همین دلیل شاید خرید اینترنتی عینک به نظرتان عجیب بیاید. اما همانطور که خرید اینترنتی لباس به شدت رواج پیدا کرده است، خرید اینترنتی عینک هم در حال گسترش است.

به این ترتیب بازار خرید اینترنتی عینک مشتری‌های زیادی پیدا کرده است و حالا بهترین زمان برای این است که کسب و کارتان را مجازی کنید. احتمالا مهم‌ترین دغدغه شما این است که نمی‌دانید چطور فروشگاه اینترنتی عینک راه‌اندازی کنید. به همین دلیل در این مطلب قرار است روش‌های ساده و کم هزینه برای طراحی فروشگاه اینترنتی را به شما توضیح دهیم.

آیا راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک سودآور است؟

اگر در حال مطالعه این مطلب هستید، احتمالا می‌خواهید به تازگی فعالیت‌تان در زمینه فروش عینک را شروع کنید. همچنین شاید مغازه عینک فروشی دارید و کنجکاو شدید در مورد فروش اینترنتی عینک اطلاعاتی کسب کنید. پس بهتر است این موضوع را به صورت جداگانه از دید هر دو گروه بررسی کنیم.

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک

اگر بخواهید یک مغازه عینک فروشی داشته باشید باید هزینه زیادی را بابت اجاره مغازه، دکوراسیون، قفسه و تجهیزات لازم بپردازید. اما فروش اینترنتی عینک به چیزی جز یک رایانه یا تلفن همراه هوشمند نیاز ندارد. اگر هم مغازه عینک فروشی دارید احتمالا به دنبال راهی برای افزایش فروش‌تان می‌گردید. پس بهتر است دل را به دریا بزنید و فروش اینترنتی را شروع کنید.

اگر مغازه عینک فروشی داشته باشید کارتان برای فروش اینترنتی عینک خیلی راحت‌تر است. چون همه شرایط لازم برای انجام این کار را دارید و فقط لازم است محصولات مغازه خود را وارد فضای مجازی کنید. البته مشکل اینجاست که مغازه‌داران و کاسبان سنتی به شدت در برابر مجازی کردن کسب و کارشان مقاومت می‌کنند. دلیلش هم این است که به فروش اینترنتی خوش‌بین نیستند و فکر می‌کنند که فروشگاه اینترنتی به اندازه مغازه درآمد ندارد.

شما هم هنوز با شک و تردید در مورد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی فکر می‌کنید؟ باید خدمت‌تان عرض کنم که فروشگاه اینترنتی دو برتری خیلی مهم نسبت به مغازه دارد. اول این که مشتریان فروشگاه اینترنتی مثل مغازه محدود نیستند و تمام مردم ایران در هر شهر و روستایی از شما خرید می‌کنند.

علت دوم هم این است که فروشگاه اینترنتی ۲۴ ساعته باز است. حتی اگر به مسافرت هم بروید، باز مردم از فروشگاه اینترنتی شما خرید می‌کنند. اگر دوست دارید در خواب هم درآمد داشته باشید پیشنهاد می‌کنم « طراحی فروشگاه اینترنتی در اهواز » را مطالعه کنید.

چرا باید فروشگاه اینترنتی عینک داشته باشیم؟

چگونه یک فروشگاه اینترنتی عینک فروشی تاسیس کنیم؟

به نظر من الان بهترین زمان برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک است. چرا؟ چون اگر کمی جستجو کنید متوجه می‌شوید که فروشگاه‌های اینترنتی زیادی در این حوزه فعالیت ندارند. همین مسئله باعث می‌شود که رقبای کمتری داشته باشید و کسب و کار شما سریع‌تر رشد کند. پس آماده باشید تا روش‌های راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را برای شما توضیح بدهم.

۱- در اینستاگرام عینک بفروشید

اینستاگرام فقط یک شبکه اجتماعی معمولی برای نمایش عکس نیست. اینستاگرام یک بازار بزرگ است که هرکسی می‌تواند بدون پرداخت هزینه مغازه‌ای در آن دست و پا کند. خیلی‌ها را می‌شناسم که ماهانه چندین میلیون تومان از طریق فروش محصول در اینستاگرام درآمد دارند. اگر می‌خواهید یک تیم متخصص مدیریت و تولید محتوا کسب و کار شما را انجام دهد مقاله «مدیریت و تولید محتوا اینستاگرام» را مطالعه کنید. کافیست وارد اینستاگرام شوید و به دنبال عینک بگردید. آن وقت متوجه می‌شوید که تعداد زیادی پیج فروش عینک در این شبکه اجتماعی وجود دارد.

احتمالا باورتان نشود اما حقیقت این است که میلیون‌ها ایرانی از کوچک و بزرگ در اینستاگرام فعالیت دارند. پس با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در این شبکه اجتماعی می‌توانید کسب و کار خود را به میلیون‌ها مشتری معرفی کنید. مهم‌ترین ویژگی اینستاگرام این است که لازم نیست بابت فعالیت در آن به کسی پول بدهید. درست مثل این است که فردی به شما یک مغازه رایگان در یک پاساژ یا بازار شلوغ بدهد. شما باشید چنین چیزی را قبول نمی‌کنید؟

البته در ادامه و برای جذب مشتری باید برای تبلیغات و بازاریابی هزینه کنید. اگر در جای درست تبلیغات کنید خیلی راحت چند برابر هزینه‌ای که بابت تبلیغات پرداخت کرده‌اید، درآمد به دست می‌آورید. پیشنهاد می‌کنم مقاله «تبلیغات در اینستاگرام» را حتما مطالعه کنید.

برای ساخت فروشگاه اینترنتی و فروش محصول در اینستاگرام ابتدا باید گوشی خود را بردارید و یک پیج در اینستاگرام بسازید. به همین راحتی صاحب یک فروشگاه در اینستاگرام شدید. بعد از اینکه بایو زیبایی برای پیج‌تان درست کنید. بایو حکم تابلو و ویترین مغازه را دارد. به همین دلیل هرچقدر جذاب‌تر باشد مشتریان بیشتری هم از شما خرید می‌کنند.

راه‌اندازی پیج فروش عینک در اینستاگرام

حالا که کارهای فروشگاه اینستاگرامی تمام شد باید پست‌های جذابی را در پیج‌تان قرار دهید. تفاوت مهم فروشگاه اینترنتی با فروشگاه فیزیکی این جا خودش را نشان می‌دهد. اشتباه بزرگ اکثر فروشگاه‌های اینستاگرامی این است که فقط تعداد زیادی از محصولات‌شان را به صورت فله‌ای در پیج می‌ریزند. اگر این کار را کنید نباید انتظار فروش محصول داشته باشید.

بهترین کار این است که مدام پست‌های آموزشی و جالب در مورد عینک در پیج‌تان قرار دهید. لابه‌لای این پست‌ها هم گاهی محصولات فروشگاه را معرفی کنید.

۲- سایت فروشگاهی عینک بسازید

در مورد این که ساخت فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام چقدر راحت است و هزینه‌ای هم ندارد خیلی صحبت کردیم. اما وقتش رسیده در مورد آن روی تاریک اینستاگرام هم حرف بزنیم. این قسمت تاریک، زمانی خودش را نشان می‌دهد که ۷۰ یا ۸۰ کا فالوور در اینستاگرام پیدا کردید. آن وقت است که مشتریان با سرعت ده‌ها دایرکت در دقیقه به شما پیام می‌دهند. در این حالت به جایی می‌رسید که نه وقت می‌کنید جواب تک تک دایرکت‌ها را بدهید و نه زمانی برای آماده کردن سفارش‌ها دارید.

برای این که درگیر چنین مشکلی نشوید باید سایت اینترنتی داشته باشید. احتمالا تجربه خرید از سایت‌های اینترنتی را دارید. پس می‌دانید که فرآیند خرید از سایت بسیار راحت و سریع‌تر از اینستاگرام است. پس شما هم بهتر است سایت اینترنتی برای فروش عینک تاسیس کنید. البته پیشنهاد می‌کنم سایت را بسازید و در کنارش پیج اینستاگرام را هم داشته باشید.

دلیل پیشنهادم این است که افراد زیادی از طریق موتورهای جستجو به دنبال فروشگاهی برای خرید عینک می‌گردند. این دسته از افراد از این راه با فروشگاه شما آشنا می‌شوند و خریدشان را انجام می‌دهند. برای این که متوجه شوید چه تعدادی از طریق موتورهای جستجو مثل گوگل به دنبال خرید عینک هستند آمار سرچ چند کلیدواژه را در زیر آورده‌ایم.

  • خرید عینک آفتابی ۱۴۷۶ بار سرچ
  • خرید عینک طبی ۱۴۲۷ بار سرچ
  • خرید عینک ۱۲۸۸ بار سرچ
  • خرید عینک طبی ارزان ۸۷۵ بار سرچ

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی عینک

در چند سال اخیر شرکت طراحی سایت زیادی در ایران فعالیت خود را شروع کرده‌اند. اما پیشنهاد من این است که از بسته های طراحی فروشگاه اینترنتی اهواز توسعه استفاده کنید. حالا چرا اهواز توسعه؟ چون تیم پشتیبانی همیشه در کنار شماست تا هر مشکلی داشتید آن را برای شما برطرف کند. اگر در زمان مدیریت سایت به مشکلی برخوردید یا این که خواستید قسمتی از سایت را تغییر دهید فقط کافیست با اهواز توسعه تماس بگیرید. بعد هم در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی می‌کنند یا تغییر موردنظر شما در سایت‌تان اعمال می‌شود.

هچنین بسته های طراحی سایت اهواز توسعه امکانات زیادی مثل اتصال به پیک، خدمات پستی، اتصال به درگاه پرداخت، ثبت محصول در سایت ترب، اتصال چت آنلاین و اتصال به پیج اینستاگرام را دارد. علاوه‌بر این‌ها قالب زیبا و حرفه‌ای برای فروشگاه اینترنتی طراحی می شود که باعث می‌شود سایت فروشگاه شما جذابیت بیشتری داشته باشد. برای ساخت سایت با اهواز توسعه کافی درخواست خود را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

فروشگاه اینترنتی عینک چقدر سرمایه لازم دارد؟

دیگر آن دوران گذشته که کاسبی و فروش محصول به سرمایه زیادی نیاز داشته باشد. حتی با کمترین سرمایه ممکن هم می‌توانید از طریق فروش اینترنتی عینک درآمد خوبی داشته باشید. اگر بخواهید مغازه عینک فروشی تاسیس کنید حداقل به ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز دارید. اما حتی با کمتر از ۱۰ میلیون تومان هم می‌توانید کسب و کاری آنلاین در زمینه فروش عینک داشته باشید.

سرمایه لازم برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک

هزینه ساخت سایت متفاوت است و به روش طراحی سایت بستگی دارد. به طور کلی به صرفه‌ترین راه برای ساخت سایت فروشگاهی این است که از فروشگاه سازها استفاده کنید. با مشاهده تعرفه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی عینک متوجه می‌شوید که داشتن یک سایت فروشگاهی خوب اصلا هزینه زیادی نیاز ندارد.

محصولات را از کجا تأمین کنم؟

کالاهایی که می‌توانید در فروشگاه اینترنتی عینک بفروشید شامل عینک آفتابی، عینک طبی، لنز، عدسی و تجهیزات جانبی آن‌ها هستند. اگر خودتان مغازه عینک فروشی دارید که این مورد اصلا برای شما مهم نیست. چون محصولات‌تان آماده است و فقط باید آن‌ها را وارد سایت یا پیج اینستاگرام کنید. اما اگر به تازگی می‌خواهید کسب و کار خود را در زمینه فروش عینک راه‌اندازی کنید احتمالا برای تامین محصولات فروشگاه دغدغه دارید.

اکثر عینک‌های موجود در بازار وارداتی هستند و خبری از تولید داخل نیست. پس اگر با واردکننده مذاکره کنید می‌توانید محصولات را با قیمتی مناسب از آن‌ها بخرید. البته برای این کار به سرمایه زیادی برای خرید عمده عینک نیاز دارید. یک راه بهتر این است که به مغازه‌های عینک فروشی بروید و تعدادی عینک با توجه به بودجه‌تان بخرید. بعد هم این عینک‌ها را برای فروش در فروشگاه اینترنتی خودتان قرار دهید.

یک راه دیگر هم این است که از همکاری در فروش استفاده کنید. یعنی محصولات فروشگاه‌های اینترنتی دیگر را بفروشید و درصدی از سود محصول را به عنوان کارمزد دریافت کنید. البته راه‌های دیگری هم برای تامین محصول فروشگاه اینترنتی وجود دارد. اما به طور کلی این روش‌ها برای تهیه و فروش عینک مناسب‌تر هستند.

تامین محصولات فروشگاه اینترنتی عینک

آیا راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک به مجوز نیاز دارد؟

راه‌اندازی مغازه عینک فروشی کاغذ بازی زیادی دارد و باید مدام از این اداره به آن اداره بروید. برای تاسیس مغازه عینک فروش به مجوزهای مختلفی نیاز دارید و باید جواز کسب هم داشته باشید. همچنین باید گواهی موفقیت در آزمون‌های عینک طبی را هم دریافت کنید. اما راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک به هیچ مجوز و مدرکی نیاز ندارد. البته تعدادی مجوز هستند که دریافت آن‌ها اختیاری است و اجباری نیست.

یکی از این موارد نماد اعتماد الکترونیکی است که گرفتن آن الزامی نیست. ما اگر آن را برای فروشگاه‌تان دریافت کنید مشتریان راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند و فروش‌تان هم بیشتر می‌شود. مجوزهای اینترنتی دیگر هم به همین صورت هستند و گرفتن آن‌ها فقط به افزایش اعتبار فروشگاه شما کمک می‌کند. البته اگر بخواهید درگاه پرداخت مستقیم برای سایت خود داشته باشید باید نماد اعتماد بگیرید. در هر صورت اگر مایلید در مورد مجوزهای فروشگاه اینترنتی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک به چه نکاتی توجه کنیم؟

تا این‌جا به شما یاد دادیم که چطور می‌توانیم با فروش اینترنتی عینک، کسب و کاری سودآور راه‌اندازی کنیم. اما برای این که کسب و کارتان سریع‌تر بتواند در بین رقبای این بازار رشد کند باید چند نکته ریز را هم رعایت کنید. برای تهیه این بخش از مقاله چندتا از فروشگاه‌های اینترنتی عینک که از همه محبوب‌تر و بزرگ‌تر بودند را بررسی کردیم. بعد هم چند نکته و ویژگی مهمی که در آن‌ها وجود داشت را در این بخش آورده‌ایم.

توصیه‌های مهم برای ساخت فروشگاه اینترنتی عینک

۱- امکان تست چند عینک در محل را در اختیار مشتریان قرار دهید

وقتی چند سایت مطرح در زمینه فروش عینک را دیدیم یک نکته توجه ما را به خودش جلب کرد. تمام این سایت‌ها امکان تست چند مدل عینک در محل را داشتند. یعنی شما می‌توانستید مثلا ۷ یا ۸ عینک را انتخاب کنید تا پیک به آدرس شما بیاورد. بعد آن‌ها را روی صورت‌تان امتحان کنید و هرکدام که خوش‌تان آمد را بخرید. این ویژگی نه تنها مشتری را به خرید عینک ترغیب می‌کند، بلکه در نهایت مشتری می‌داند که محصول مناسبی را خریده است.

البته برخی از فروشگاه‌ها به جای این کار ۳۰ روز مهلت تست به مشتری می‌دهند. به این ترتیب اگر عینک ایرادی داشت و یا حتی از آن خوش‌تان نیامد می‌توانید آن را عوض کنید یا پس دهید و پول‌تان را بگیرید. شاید فکر کنید انجام این کارها باعث شود که ضرر کنید. اما برای جذب مشتری باید از این روش‌ها استفاده کنید. در غیر این صورت مردم تمایلی به خرید از فروشگاه شما نخواهند داشت و از سایر فروشگاه‌ها خرید می‌کنند.

۲- عینک‌های مناسب برای افراد مختلف را موجود کنید

اگر با بازار عینک و انواع آن آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که برای بعضی از موارد و فعالیت‌ها، عینک‌های خاصی ساخته شده است. مثلا برای برخی از فعالیت‌های ورزشی مثل دوچرخه سواری، اسکی و کوهنوردی یا کارهایی مثل رانندگی و موتور سواری عینک‌های آفتابی مخصوصی تولید می‌شود. پس بهتر است در کنار عینک‌های مردانه، زنانه و بچه‌گانه، عینک‌های خاص از این دسته‌ها را هم در فروشگاه خود موجود داشته باشید.

علاوه‌بر این سعی کنید انواع لنزهای رنگی و طبی را هم به سبد محصولات خود اضافه کنید. چون خیلی از مردم ترجیح می‌دهند به جای عینک از لنزها استفاده کنند. همچنین لوازم جانبی عینک و لنز مثل مواد تمیزکننده، بند عینک و انواع عدسی را برای فروش تهیه کنید.

۳- به مشتریان خود مشاوره رایگان بدهید

تقریبا همه فروشگاه‌های اینترنتی عینک مشتریان خود را به صورت رایگان راهنمایی می‌کنند. مثلا فروشگاهی را در اینترنت دیدم که عکس خود را برای پشتیبانی فروشگاه ارسال می‌کردید. بعد عینک‌هایی که برای فرم صورت شما مناسب بودند را پیشنهاد می‌داد. در هر صورت اکثر مشتریان نمی‌دانند چه نوع عینکی بخرند و چه عینکی برای صورت‌شان مناسب‌تر است.

وقتی به مشتریان خودتان مشاوره بدهید آن‌ها می‌توانند محصول مناسبی را خریداری کنند. به این ترتیب از خرید خود رضایت دارند و نه تنها دوباره از فروشگاه شما خرید می‌کنند بلکه دیگران را هم به خرید از شما تشویق خواهند کرد.

۴- عینک‌ها را در جعبه و بسته‌بندی مناسب برای مشتری ارسال کنید

وقتی کالایی را اینترنتی می‌خریم اولین چیزی که می‌بینیم جعبه و بسته‌بندی محصول است. اگر کالایی که به دست‌مان می‌رسد بسته‌بندی جذاب و خوبی داشته باشد قطعا در همان ابتدا نظر ما را جلب می‌کند. پس اگر زمانی فروشگاه اینترنتی عینک تاسیس کردید حتما سفارشات را در جعبه و بسته‌بندی مناسب به دست مشتری برسانید.

نوع جعبه کالا به خصوص برای عینک اهمیت خیلی زیادی دارد. چون همه ما از جعبه عینک برای نگهداری آن استفاده می‌کنیم و اگر کیفیت بالایی نداشته باشد، عینک با کوچک‌ترین ضربه آسیب می‌بیند و شکسته می‌شود.

بسته‌بندی عینک برای فروش اینترنتی

با فروش اینترنتی عینک مشتریان خود را چند برابر کنید

اگر همین الان کسب و کاری سنتی در حوزه فروش عینک دارید حتما می‌دانید که این روزها بازار کمی کساد است. به همین دلیل هم درآمد مغازه‌های عینک فروشی خیلی کمتر از قبل شده است. آمدن کرونا تاثیر زیادی روی کسادی بازار داشته اما قرار نیست با رفتنش همه چیز به حالت قبل برگردد. اکثر مردم در این ایام خریدهای خود را اینترنتی انجام می‌دهند و خرید اینترنتی کم کم به یک عادت تبدیل شده است.

اگر در مورد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی عینک سوال یا ابهامی داشتید می‌توانید آن را در قسمت نظرات همین مطلب بپرسید یا با شماره ۰۹۳۶۰۳۵۵۴۴۰ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *