۱۰ راهکار کاربردی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

یادگیری سریع زبان انگلیسی چقدر برای شما مهم است؟ چند بار برای شما سوالی پیش آمده که به آموزشگاه ها یا آموزشگاه های زبان انگلیسی بروید و از آنها بپرسید که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

یک نکته برای یادگیری زبان انگلیسی این است که قبل از شروع، سطح زبان خود را بدانید، شما به راحتی می توانید با شرکت در آزمون آنلاین یا شرکت در جلسه موسسه سطح در یک موسسه آموزش زبان انگلیسی، سطح زبان خود را بدانید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

فراموش نکنید که مهارتی به نام i+1 برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. طبق این استراتژی، مطالب انتخاب شده برای یادگیری زبان انگلیسی باید یک درجه بالاتر از سطح زبان باشد و فقط در این مورد. شما می توانید انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید. تایید کنید!

در قسمت زیر می خواهم راهکارهایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی به شما ارائه دهم که با توجه به تجربه ۹ ساله ام در تدریس و بخشی از زبانم قول می دهم می تواند تاثیر زیادی در یادگیری سریع زبان انگلیسی داشته باشد. مهارت ها وجود دارد و می تواند به شما کمک زیادی کند! امروز این نکات ارزشمند را مرور می کنیم و با هم در سایت آموزش یاد می گیریم

آنچه می توانید بخوانید

تازه متوجه شدید که می توانید همه چیز را بخوانید، از کتاب به زبان انگلیسی در زمینه های مختلف گرفته تا لیست غذایی که در فروشگاه خریداری می کنید یا اطلاعاتی در مورد محصولات زیبایی و ایمیل های مختلفی که توسط وب سایت های مختلف به زبان انگلیسی برای شما ارسال می شود.

شما باید بتوانید دایره لغات خود را گسترش دهید و باید خستگی ناپذیر با محتوا انجام دهید! به همین دلیل تا جایی که ممکن است روی مطالعه تاکید می کنم چون می توانید در زمینه های مختلف یاد بگیرید و از طرفی می توانید لغات و اصطلاحات جدیدی را در زمینه های مختلف یاد بگیرید!

کلمات جدید بنویسید

یکی دیگر از راه های یادگیری سریع انگلیسی، یادداشت برداری است! وقتی یک کلمه جدید یاد می گیریم فکر می کنیم فراموش کردنش غیرممکن است و اگر آن کلمه را چندین بار با خودمان تکرار کنیم برای همیشه آن را به یاد می آوریم، اما این تفکر کاملا اشتباه است! باید یک دفترچه همراه خود داشته باشید تا بتوانید کلمات جدیدی را که یاد می گیرید یادداشت کنید.

اگرچه می‌توانید با کلمه یا عبارت جدیدی که یاد گرفته‌اید مثالی بنویسید، اما به شما قول می‌دهم که فراموش نشود و البته اگر هر روز لغات و عبارات جدیدی یاد می‌گیرید، باید آن‌ها را قبل از خواب تکرار کنید.

با صحبت کردن سریع انگلیسی را یاد بگیرید

انگلیسی صحبت کردن؟ ما می توانیم با افرادی که به خوبی انگلیسی صحبت می کنند صحبت کنیم، درست است؟

حالا راه حل چیست؟ شما باید بتوانید با افرادی که به خوبی انگلیسی صحبت می کنند ارتباط برقرار کنید، به یاد داشته باشید که خواندن و نوشتن و حتی گوش دادن می تواند تا حدودی موثر باشد. بنابراین، اگر نمی توانید از کلمات و عباراتی که نوشته اید استفاده کنید، در انگلیسی چه فایده ای دارد؟

یادگیری سریع زبان انگلیسی

متأسفانه گاهی اوقات بسیاری از زبان آموزان و علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی فکر می کنند که یک دیکشنری خوب می تواند به آنها کمک کند، اما به این نکته توجه نمی کنند که شما باید بتوانید از عبارات و کلماتی که در حال یادگیری هستید استفاده کنید. خیلی مهم! سعی کنید در دوره های حضوری یا آنلاین ثبت نام کنید تا یک شریک زبان انگلیسی پیدا کنید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی به کمک زیرنویس و پادکست

چند وقت یکبار از YouTube استفاده می کنید؟ آیا می دانید چه مدت می توانید هر ویدیویی را که دوست دارید تماشا کنید و همچنین زیرنویس انگلیسی را فعال کنید؟

اما در اینجا چیزی بسیار مهم است، هنگام استفاده از یوتیوب، سعی کنید ویدیوهای مورد علاقه خود را تماشا کنید، به شما قول می دهم می تواند به شما کمک کند زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید و به یاد داشته باشید که یادگیری انگلیسی زمان می برد. کلمات مختلف را یاد بگیرید یا بفهمید که او چه می گوید!

استفاده از پادکست‌ها همچنین می‌تواند مهارت‌های شنیداری شما را بهبود بخشد، به خصوص زمانی که در حال رانندگی یا انجام کاری هستید که می‌توانید همزمان به پادکست‌ها گوش دهید. این می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد!

سفرهای خارج از کشور

اگر می توانید به کشورهای انگلیسی زبان سفر کنید، مطمئن باشید که یادگیری زبان انگلیسی نه تنها برای شما آسان تر می شود، بلکه سطح زبان شما را خیلی سریع بهبود می بخشد. چند بار! بنابراین، اگر شرایط لازم را دارید، برای بهبود زبان انگلیسی خود وقت بگذارید.

از دوستان خود کمک بگیرید

آیا در بین دوستان شما یا افرادی که با آنها در ارتباط هستید افرادی وجود دارند که به یادگیری زبان انگلیسی علاقه دارند یا به زبان انگلیسی روان صحبت می کنند؟ برای یادگیری سریع زبان انگلیسی می توانید به راحتی از آنها کمک بگیرید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

از آنها بخواهید هر مقاله یا آهنگی را که به زبان انگلیسی دارند با شما به اشتراک بگذارند و سپس هر دوی شما می توانید در مورد آن موسیقی یا مقاله و مقاله به زبان انگلیسی صحبت کنید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی با سوال پرسیدن

اگر واقعاً به زبان انگلیسی علاقه دارید، تا جایی که می توانید از معلمان و اساتید زبان انگلیسی سوال بپرسید. اظهار نظر در رسانه های اجتماعی یا ارسال ایمیل به زبان انگلیسی توصیه نمی شود.

حتی اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی هستید یا یک شریک زبان آنلاین دارید، تمام سوالات خود را از آن شخص بپرسید یا می توانید در گوگل جستجو کنید و از مقالات و وبلاگ های مختلف برای یافتن پاسخ سوالات خود کمک بگیرید! به طور غیرمستقیم با این کار دانش لغات خود را افزایش می دهید و می توانید ارتباطات خود را در زبان انگلیسی گسترش دهید!

هنرمند یا خواننده مورد علاقه شما کیست؟

آیا بازیگر یا خواننده انگلیسی زبان مورد علاقه خود را دنبال می کنید؟

نگاه کنید، سعی کنید مصاحبه ها یا فیلم ها و موزیک ویدیوهای او را تماشا کنید، اما دید باید همان چیزی باشد که ابتدا دیدید و شنیدید، اما بار دوم متوجه کلمات و عبارات مهم و جدید می شوید و سپس می توانید. زیرنویس مصاحبه کنید یا فیلم ها و موزیک ویدیوها را پخش کنید تا ببینید آیا کلمات و عباراتی که نوشته اید درست هستند یا خیر. فراموش نکنید که در چنین شرایطی با شعارها و عبارات زیادی مواجه می شوید که می تواند کمک زیادی به شما در مکالمه کند.

چرا شما می خواهید زبان انگلیسی یادگیری بگیرید؟

پس از بررسی تمام مواردی که در بالا صحبت کردم، به این سوال می رسیم که چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟ آیا می خواهید مهاجرت کنید؟ و یا اینکه می خواهید برای ادامه تحصیل یاد بگیرید؟ آیا می خواهید یاد بگیرید که کسب و کار خود را بهبود ببخشید؟

میدونی چرا این سوال رو میپرسم؟ زیرا پس از در نظر گرفتن همه موارد فوق، باید در مورد اهداف یادگیری زبان انگلیسی خود تصمیم بگیرید و در همان مکان شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید تحصیلات خود را در یک کشور انگلیسی زبان ادامه دهید، علاوه بر یادگیری اصطلاحات مرتبط با رشته تحصیلی خود؛ همچنین باید اصطلاحات مربوط به ارتباط را یاد بگیرید تا در ارتباطات روزانه دچار مشکل نشوید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

اما به یاد داشته باشید که بدون تلاش و تمرین می توانید به راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرید!

یادگیری گرامر به کمک کتاب داستان

یکی از مهم ترین نکات برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، یادگیری گرامر است!

بهترین راه برای یادگیری گرامر استفاده از کتاب های داستان در زمان های مختلف است. شما باید یک کتاب از داستان های مختلف، این که یک کلاس از سطح زبان شما بالاتر است، تهیه کنید و با مطالعه کتاب، تاریخچه گرامر را یاد بگیرید.

هیچ کس نمی تواند گرامر زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را با خواندن گرامر بفهمد. و کلام آخر، اگر دوست ندارید انگلیسی یاد بگیرید به آنجا نروید زیرا از انگلیسی متنفرید! اما اگر دوست دارید زبان انگلیسی را یاد بگیرید، مطمئن شوید که می توانید سطح خود را به راحتی با تلاش برای پیشرفت ارتقا دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *