نکات سئو + ۴۰ تکنیک و ترفند سئو ۲۰۲۱

یکی از اصولی که هر وب مستر می بایست بداند، این است که، به مهمترین نکات سئو اصلی اشراف داشته باشد و به صورت مداوم در خصوص تکنیک ها و ترفند های سئو مطالعه و تحقیق کند. در این مقاله من سعی کردم از جدیدترین ترندهای سئو ۲۰۲۱ به همراه تجربیات خودم براتون به اشتراک بذارم.

نکات سئو تکنیکال (TECHNICAL SEO)

تکنیکال سئو technical seo

کدهای css وjs :

کدهای css نباید در هیچ صفحه ای از سایت وجود داشته باشد و باید در فایل های css اصلی قرار گیرد سعی شود سایت شامل فقط یک فایل css باشد این قضیه برای فایل های js نیز صادق است. ( Css نباید inlineباشه) قیمت سئو | قیمت سئو سایت | تعرفه قیمت سئو

* فایل های css در قسمت head سایت و js در انتهای body قبل از بسته شدن تگ body قرار گیرد.

URL ها:

اگر قصد دارید سایت چند زبانه باشه، از همون ابتدا URL هارو انگلیسی انتخاب کنید. * طول url ها کوتاه باشد و بیشتر از دوتا اسلش (/) نگیرد. سعی کنید url ها معنی دار باشند و از خدمات و محصولات شما باشد.

متا تگ ها :

متاهای لازم تعریف شود meta در هدر هر صفحه ای قرار خواهد گرفت. از متاتگ اپن گراف استفاده کنید.

نکات سئو عکس :

در تمام تصاویر تگ alt و title برابر با موضوع مربوطه ( کلمات کلیدی مربوطه) قرار گیرد. تمام تگ های a باید دارای title باشند. تمام متاهای مورد نیازبا هر صفحه باید بررسی و در سایت قرار داده شود. از نشانه گذاری microdata یا Json ld استفاده کنید.

اسکیما schema :

از schema های مختلف، مرتبط با هر قسمت سایت استفاده کنید. اسکیما FAQ از محبوب ترین های سال ۲۰۱۹ بود. از اسکیماها در جای درست خود استفاده کنید.

نقشه سایت site map :

سایت حتما دارای sitemap باشد و به سرچ کنسول گوگل اتصال داشته باشد. سایت خود را با استفاده از سایت های آنالیز سئو بسنجید و مشکلات سایت خود را رفع کنید. مثل GT metrix و Google Page speed insights  و سایر سایت هایی که در پاییین مقاله آورده شده است.

سعی کنید از هاست یا سرور داخل کشور استفاده کنید تا سرعت بسیار بالاتری برای بازدیدکننده خود ایجاد کنید. همچنین اگر سایت شما از نقاط مختلف کشور بازدید دارد از CDN استفاده کنید.

SSL :

حتما از SSL در سایت خود استفاده کنید. پس از آن مابقی url ها را به   ://https ریدایرکت ۳۰۱ کنید. قیمت سئو محتوا سایت ارور های سایت را رفع کنید.

نکات سئو داخلی (ON PAGE)

سئو داخلی onpage seo

عنوان صفحات:

* عنوان باید شامل کلمه کلیدی اصلی باشد که هرچه این کلمه در ابدای عنوان باشد بهتر خواهد بود. عنوان حداکثر ۷۰ کاراکتر است و بهتر است با پایپ لاین جدا شود. اخیرا گوگل توجه ویژه ای به نام برندها داشته و بهتر است درعنوان نام برند نیز باشد. لینک بیلدینگ (link building) چیست؟

* استفاده از اعداد در عنوان و کلماتی که کاربر را بیشتر برای کلیک ترغیب میکند. مثل : بهترین،برترین، ۲۰۲۱، صفرتاصد، راهنمای جامع، آموزش تصویری، رایگان، چک لیست و….. * مثال: جدیدترین ترفندهای سئو۲۰۲۱|جاب تیم

نکات سئو کلمات کلیدی:

در تمام صفحات باید حداکثر ۷۰ کاراکتر و با ویرگول جدا شود. * مثال : سئو،آموزش سئو،تکنیک های سئو

توضیحات یا Description:

حداکثر ۲۵۰ کاراکتر و شامل تمام کلمات کلیدی باشد و کلمات کلیدی در ابتدای آن قرار گیرد. همچنین سعی کنید این متن CTA داشته باشد تا کاربر برای کلیک ترغیب شود.

هر صفحه ای که ایجاد میکنید، روی یک کلمه کلیدی متفاوت، متمرکز باشد. از تگ های h1 تا h6  در کل صفحه استفاده شود اما h1 فقط یکبار اما تگ های دیگر می تواند تکرار داشته باشد. ارتباط معنایی بین تگ های h1 و h2 و h3 را در نظر بگیرید. تعداد تگ های h2 به صورت افراطی زیاد نباشد ( برای تعداد تگ های h2 میشه به رقبا هم نگاه کرد)

کیورد ریسرچ :

هر متنی که نوشته می شود، قبلش برای اون متن کیورد ریسرچ کنید. در مقاله بعدی کیورد ریسرچ رو کامل براتون توضیح میدم. قبل از نوشتن مقاله مورد نظر رقبا را از نظر تعداد کلمات مقاله، رعایت تگ ها، زمان نگارش مقاله ، کیفیت مقاله ، استفاده از تصاویر و فایل های چند رسانه ای حتما چک کنید.

نوشته ها و مقالات سایت به هیچ عنوان نباید تکراری یا کپی از سایت دیگر باشد. ( طبق الگوریتم پاندا گوگل). همچنین در یک سایت، مقالات با کلمات کلیدی تکراری و موضوع تکراری ننویسید، چون باعث پخش شدن امتیاز و بازدید به ازای اون کلمه و نهایتا کنیبالیزیشن خواهد شد.

UI سایت نباید برای انواع device مشکلی داشته باشد. فونت ها، دکمه ها، خوانایی متن

لینک سازی داخلی :

سعی شود در هر صفحه، به سایر صفحات سایت نیز لینک داده شود. بک لینک ها چگونه بر سئو تأثیر می‌گذارند؟

به مقالاتی که نگارش می شود به دید یک داستان نگاه کنید، هر مقاله ارتباط معنایی مقبولی با مقالات قبل و بعد از خودش داشته باشد. و به عنوان مقالات پیشنهادی در پایین مقاله نمایش داده شود.

امکان Share کردن مطلب در شبکه های اجتماعی را در پایان هر مقاله قرار دهید. از صفحاتی که آتوریتی ( Authority) خوبی در سایتتان دارند استفاده کنید برای بهبود رتبه سایر صفحاتتان. برای مقالات خود استراتژی داشته باشید. در مقاله کیورد ریسرچ این موضوع رو باز کردم.

تمام مطالب شما باید حول محور موضوع اصلی صفحه یا مقاله باشد و نباید از موضوع خارج شوید این نکته را فراموش نکنید کلمه کلیدی اصلی همان قهرمان داستان یک کتاب می باشد.

از بمباران مقالاتی بپرهیزید، گوگل مدت هاست به میزان اینگیجمنت و آتوریتی هر مقاله توجه بیشتری دارد تا تعداد مقاله های موجود در یک سایت. پس کیفیت محتوای شما اهمیت بیشتری دارد. از استراتژی مقاله نویسی محلی استفاده کنید چرا که گوگل نوشته های مرتبط با مکان و موضوع اصلی سایت شما را برای نمایش به بازدیدکنندگان در اولویت قرار می دهد.

هر چند وقت یکبار استراتژی خود را بسنجید و در صورت لزوم تغییر دهید. همچنین هر چند وقت یکبار مقالات خودتون رو آپدیت کنید. از مقاله های هاب به صورت هوشمندانه تری استفاده کنید. در صفحات دسته بندی، سعی شود عناوین و لینک ها تگ h2 یا h3 باشد. سئو و تولید محتوا نیاز به صبر دارد و بازه زمانی چند ماهه برای بهبود رتبه کلمات خود تعیین کنید. رفتارهای ربات گونه و هیجانی در سئو خوب نیست! قسمت پرسش و پاسخ برای مشارکت کاربران ایجاد کنید.

نکات سئو خارجی ( OFF PAGE)

سئو خارجی offpage seo

نکات سئو لینک سازی خارجی:

لینک سازی خارجی نیز پله به پله انجام و در روز نهایتا تا ۱۵ لینک خارجی برای سایت خود ایجاد کنید.  لینک سازی ها هرچه  نامنظم تر، با اکانت هایی که به نام خود بیزینس نباشد، رفتار طبیعی تر در لینک سازی انجام شود امتیاز بهتری خواهد داشت.

سوشال سیگنال :

برای گرفتن لینک از شبکه های اجتماعی بیشتر وقت بگذارید. لینک سایت خود را در شبکه های اجتماعی بگذارید و از هشتگ های مرتبط با کیورد هاتون استفاده کنید. قیمت سئو و بهینه سازی

از سایت هایی که بازدید بالایی دارند برای کشاندن ترافیک به سایت خود استفاده کنید. مثل آپارات، دیوار و … در کنار بزرگان بازار باشید! به سایت های خوب با Authority بالا لینک nofollow بدهید. در ریپورتاژها، بنابر استراتژی بیزینس میتوان به ریپورتاژ های قبلی خود هم لینک بدهید.

 

سایت های آنالیز سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *