خشک کردن دسته گل عروس با روشهای کاربردی

خشک کردن دسته گل عروس در اهواز, خشک کردن دسته گل عروس در دزفول, خشک کردن دسته گل عروس در آبادان, خشک کردن دسته گل عروس در شوشتر, خشک کردن دسته گل عروس در خرمشهر, خشک کردن دسته گل عروس در بهبهان, خشک کردن دسته گل عروس در ایذه, خشک کردن دسته گل عروس در ماهشهر, خشک کردن دسته گل عروس در مسجدسلیمان

دسته گل عروسی یکی از یادگاری های خیلی خوب از مهم ترین روز زندگی شماست و اگر بتوانید این دسته گل را به بهترین شکل ممکن حفظ و نگهداری کنید، می توانید هر بار به آن نگاه کنید و تمام خاطرات مورد علاقه خود را به خاطر بسپارید. از روز عروسی شما مرور کنید و لذت را تجربه کنید!

در این قسمت از سایت ااهواز توسعه نحوه خشک کردن دسته گل عروسی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی این کار را در خانه انجام دهید و طرحی زیبا برای دسته گل عروسی خود داشته باشید.

روش اول: خشک کردن دسته گل عروس با آویزان کردن

در این روش باید گل ها را به صورت وارونه در هوای آزاد آویزان کرد تا در هنگام دسته گل عروسی خشک شوند. آموزش خشک کردن دسته گل عروس:

۱٫ ابتدا دسته گل را با سیم یا یک نخ بلند ببندید.

۲٫ انتهای نخ را به چوب لباسی وصل کنید. بهتر است دو طرف نخ یا نخ را ۲۰ سانتی متر آزاد بگذارید تا بتوانید آن را به خوبی به چوب لباسی بچسبانید و در نهایت دسته گل عروس با چوب لباسی به حالت وارونه قرار بگیرد.

۳٫ دسته گل متصل را در یک چوب لباسی در محیطی خشک و معتدل مانند راهرو، کمد لباس یا اتاق خواب، آویزان کنید و دسته گل خود را به مدت ۲ تا ۳ هفته وارونه بگذارید تا کاملا خشک شود.

۴٫ پس از خشک شدن گلها، دسته گل را پایین بیارید، ریسمان متصل به دسته گل را ببرید و گل ها را در یک گلدان زیبا و متناسب با دسته گل قرار دهید.

۵٫ بهتره دسته گل رو در یک قاب یا باکس شیشه ای قرار دهید تا زیباتر به نظر برسد. می توانید این قاب زیبای دسته گل عروسی را روی پایه قرار دهید و از آن برای تزئین اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

روش دوم: نحوه خشک کردن دسته گل عروس با فشار و پِرِس کردن

خشک کردن گل در لا به لای کناب یکی از روشهای قدیمی برای خشک کردن گلهای تازه هست که احتمالا همه شما برای یکبار هم که شده این کار رو انجام دادید. در ادامه خشک کردن دسته گل عروس با فشار و پرس کردن و نحوه نگهداری از این گلهای خشک شده رو بهتون آموزش دادیم:

۱٫ ابتدا گل های مورد علاقه دسته گل عروس خود را از ساقه جدا کنید تا ساقه گل فقط ۱ تا ۲ سانتی متر طول داشته باشد.

۲٫ کتاب سنگین را از وسط باز کنید و یک کاغذ روغنی روی صفحه کتاب قرار دهید، سپس یک تا دو گل از دسته گل عروس را روی این کاغذ روغنی قرار دهید و دوباره یک لایه دیگر کاغذ روغنی روی گل ها قرار دهید و در آخر ، کتاب را به آرامی ببندید تا گل از جای خود تکان نخورد.

۳٫ یک جسم سنگین مثل چند کتاب یا گلدان رو بر روی کتاب مورد نظر قرار بدید تا فشار بیشتری به گلها وارد بشه. این فشار اضافی به خشک شدن بیشتر گل ها کمک می کند. برای خشک شدن و نازک شدن بهتر گلها را به مدت ۲ هفته در این حالت قرار دهید. پس از این مدت، گل ها باید کاملا خشک، شکننده و ظریف باشند.

۵٫ یک قاب عکس بزرگ مناسب به تعداد گل های خشک شده تهیه کنید. قاب عکسی که انتخاب می کنید باید قاب فلزی یا چوبی و روکش شیشه ای داشته باشد.

۶٫ کتاب را به آرامی باز کنید و با احتیاط گل های خشک شده را با موچین بردارید و روی کاغذ روغنی تمیز جدید قرار دهید.

۷٫ با توجه به اندازه قاب عکس یک تکه مقوا ببرید و آماده کنید و سپس گل های خشک شده را مطابق سلیقه خود روی این مقوا بچینید و با استفاده از این گل های خشک طرح دلخواه خود را ایجاد کنید.

۸٫ در ظرف کم عمقی مقداری چسب بریزید و با خلال دندان به پشت گل های خشک بمالید سپس گل ها را در جای خود بچسبانید تا کاملا سفت شوند.

۹٫ قاب عکس را با نصب شیشه تکمیل کنید و این تصویر جذاب از دسته گل عروس خشک شده را در اتاق خواب  نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *