تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور سال ۱۴۰۲ + آموزش موارد مهم

تأثیر سوابق تحصيلی بر كنكور سال 1402

تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور ۱۴۰۲ یکی از سوالات کلیدی است که توسط کاربران مطرح می شود. البته ممکن است کنکور در سال ۱۴۰۲ برای داوطلبان جدید باشد، به عنوان مثال یکی از تغییرات بزرگ امتحان نهایی این است که سالی دو بار در دی و تیر برگزار می شود. سه سال نقدهای مثبت و البته منفی جایگزین گذشته شده است. تأثیر سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۲ ؛ چهل درصد تأثیر گذار در کنکور است و البته که در سال ۱۴۰۳، پنجاه درصد و البته در سال ۱۴۰۴ قطعاً هم به میزان ۶۰ درصد خواهد رسید که این یکی از عوامل کلیدی است که سوابق تحصیلی برای کنکور نشان می دهد. در این مقاله در سایت اهواز توسعه می خواهیم این مشکل و تاثیر آن بر شما را از صفر تا صد بیان کنیم. البته نکات مهمی نیز توضیح داده شده است.

اما چه کسانی با تأثیر سوابق تحصیلی مخالف هستند؟ البته هستند افرادی با مدارک قدیمی یا سال ها عقب مانده از کنکور و البته با معدل نسبتاً پایین که نمی توانند از حداقل تاثیر معدل و عملکرد خود استفاده کنند و این مشکل حتما به ضرر تمام خواهد شد. آنها؛ تنها کاری که این افراد می توانند انجام دهند این است که میانگین نمره را اصلاح کنند. البته این کار قابل انجام است و بهتر است از افراد متخصص در این زمینه سوال بپرسید.

سوابق تحصیلی چیست؟ برای چه افرادی سوابق ایجاد می‌شود؟

اولین سوالی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که مستندات آموزشی چیست و به چه مواردی اشاره خواهد کرد؟ قطعاً که شما وقتی وارد سال دهم و یازدهم و دوازدهم می‌شوید وارد دوره مهمی از سال تحصیلی خود می شوید که یکی از بخش های مهم سال تحصیلی خواهد بود. در سال ۱۲ همانطور که می دانید امتحان نهایی خواهید داشت که طراحان آن از مناطق دیگر هستند و البته پاسخنامه های شما برای تصحیح و البته برای داشتن سوابق تحصیلی خوب و تاثیرگذاری به دفتر ارسال می شود. از سوابق تحصیلی خود در تاریخ برای اینکه قبولی در آزمون موثر باشد، حتما باید در این آزمون ها نتیجه خوبی بگیرید.

بهترین راه برای داشتن سوابق تحصیلی خوب داشتن تحصیلات خوب است. شما می توانید با بررسی و شرکت در دوره های آموزشی سایت ما بهترین ها را بدست آورید. آموزش شیمی یکی از بهترین دوره های آموزشی است که در قالب ۰ تا ۱۰۰ مبحث مهم شیمی به شما ارائه می شود.

در سال ۱۰ نمرات درسی و معدل شما مهم است و البته در سال ۱۱ این نیز مهم است و باید در نظر گرفته شود. بهتر است بدانید تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور دوازدهم ارزشمندتر است، به این معنا که داشتن معدل خوب در سال دوازدهم بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد.

نکات بسیار مهم تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور

دلیل افزایش تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور چه می‌باشد؟

دومین سوال مهم این است که دلیل تاثیرگذاری روزافزون سوابق تحصیلی در کنکور چیست؟ با توجه به قبولی آموزش و البته تحقیقات انجام شده تصمیم گرفتند که ۸۵ درصد رشته های دانشگاه بدون کنکور باشد اما قطعا اینطور نخواهد بود و قطعا بسیاری از دانشجویان در کل ایران ۲۰ رشته دارند. معدل و قطعا امکان پذیر نیست. همه را به دانشگاه های خوب سراسر کشور فرستاد و البته با این تفاسیر همه دانشجویان باید در کنکور سراسری شرکت کنند و با توجه به نتایج انتخاب رشته کنند و وارد دانشگاه شوند. نمی توانم)

اما به دلیل مخالفت برخی از دانشجویان بنابراین تصمیم بر آن شد که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور افزایش یابد. و البته این به نفع دانش آموزان خواهد بود.

آیا تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور برای دانش آموزان مفید است؟‌

در واقع، بله؛ اما کدام یک او برای پاسخ به این سوال می گوید که هر سال سوالات کنکور پیچیده تر می شود و این ایده که برای شکستن آن بدون هیچ وقفه ای خوب درس می خوانید، در واقع چند دانش آموز و چقدر موفق هستند. قضاوت و دانش آموزان نیمه دانش برنامه مطالعاتی ندارند و در واقع عدم موفقیت در آزمون سراسری مانع از ورود شما به دانشگاه در رشته خوب می شود. تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور به قدری خوب است که اگر بهترین نمرات را داشته باشید می توانید انتظار قبولی در کنکور را داشته باشید حتی اگر موفق نشوید.

شاید به این مورد که الان ورود خواهیم کرد کمتر کسانی توجه کرده باشند،‌ شاید شما نتوانید سوالات تستی را حل کنید و به راحتی بتوانید به سوالات توضیحی پاسخ دهید. با توجه به این مشکل می توانید در امتحان نهایی سال دوازدهم شرکت کنید و نمرات خوبی کسب کنید، از طرفی این مشکل ۱۰۰ درصد سوابق تحصیلی و کنکور شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر معدلی خوبی نداشته باشیم چه تأثیری بر روی رتبه کنکور می‌گذارد؟

دانش‌آموزانی هستند که در پایه دهم و البته یازدهم تا دوازدهم نمرات خوبی کسب نکرده‌اند و قطعاً آنها را نگران کنکور کرده است. در نظر داشته باشید که معدل خوبی ندارید و اگر معدل شما خوب نیست و البته این موضوع روی آزمون پذیرش شما تاثیر منفی می گذارد. قطعا سازمان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور را برای شما اعمال نخواهد کرد و به نفع شما خواهد بود زیرا سقوط خواهید کرد.

بهترین پیشنهاد  ما به شما آن است که‌ترمیم معدل انجام دهید؛ برای ترمیم معدل کافی است که یک‌باره امتحان دهید توسط زیر نظر کادر آموزش پرورش با سؤالات مهم و قطعاً که این مورد به‌صورت ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز برای شما خواهد بود.( در کنکور ۱۴۰۲ و البته تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور که ۴۰ درصد است بهتر است که از این موضوع غافل نشوید و ممکن است این موضوع برای شما بسیار مثبت واقع شود)

ترفند های افزایش دادن تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور

تأثیر قطعی معدل بر کنکور و رتبه به چه معنا است؟

اگر شما به کارنامه افرادی که در کنکور شرکت کرده‌اند توجه کرده باشید بخشی برای آن‌ها وجود دارد که تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور را نشان داده است قطعاً برخی‌ از افراد با تأثیر ۴۰ درصدی رو به رو بوده‌اند و این میزان به آن معناست که تمامی تأثیر بر روی رتبه آن‌ها شکل گرفته است؛ توجه داشته باشید که اگر نمرات شما و معدل شما مناسب باشد و قطعاً روند مثبتی بر روی رتبه شما داشته باشد این مورد برای شما خواهد بود.( بهتر است بدانید که تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور با معدل خوب شما تضمینی است بهتر است که نگرانی نداشته باشید)

معدل یا نمره؟ کدام یک در تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور سهمی قابل توجهی دارد؟

این سوال توسط بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان پرسیده شده است و ما در این بخش به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت تا هرگز نگران نباشید. برای اثبات این موضوع بهتر است مثالی بزنیم. اگر شما دیپلم تجربی داشته باشید قطعاً که نمی‌توانید در کنکور انسانی به سؤالات پاسخ دهید به این دلیل که شما دروس تخصصی انسانی را مطالعه نکرده‌اید. با توجه به این مورد تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور بر روی نمره‌ها خواهد بود و نه معدل کلی آیا نمرات کلاسی تأثیر اصلی را می‌گذارد یا نمرات کلی یا همان پایانی؟ این سؤال هم شاید برای شما پیش خواهد آمد، قطعاً ملاک سازمان سنجش نمرات کلاسی شما نخواهد بود و یا آن که شما چقدر نمره مثبت داشته‌اید و یا منفی و… نمره پایانی هر سال مهم است به‌عنوان مثال نمره پایانی میانگین ریاضی در دو نوبت دی ماه و خرداد ماه مهم است و نیازی دیگر به این موضوعات نیست؛ البته بهتر است بدانید که معدل یکسان خواهد بود و البته میانگین نمرات نهایی با میانگین پیش بینی اول یا دوم مقایسه می شود.

آیا داشتن برنامه مناسب و یا مشاوره تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور لازم است؟

البته مشاوره همیشه بدون عواقب نیست و قطعا نتایج مثبتی برای شما به همراه خواهد داشت و از طرفی با داشتن یک مشاور متخصص می توانید معدل خود را ارتقا دهید و تحت تاثیر قرار بگیرید که تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور به‌درستی برای شما اعمال شود. قبل از هر چیز باید بدانید که برنامه ریزی و مشاوره همیشه مکمل یکدیگر هستند و می توانید مشاور خود شوید و برای خود برنامه ریزی کنید; برای این دروس، بهتر است در نگاه اول خودتان را بسنجید که کدام دروس نقاط ضعف و کدام دروس نقاط قوت شما هستند. زمان نسبتاً بیشتری را صرف موضوعاتی کنید که در آنها ضعیف هستید و البته مدتی را نیز روی موضوعاتی که در آنها قوی هستید، اختصاص دهید.

توصیه ما به شما این است که اگر ایده ای ندارید و خودتان نمی توانید برنامه را اجرا کنید، بهتر است یک مشاور داشته باشید. داشتن یک مربی باعث می شود که او بر تمام فعالیت های روزانه شما مسلط شود و قطعاً نقاط قوت شما را به شما می گوید و قطعاً با توجه به نمرات آزمون شما برنامه ریزی می کند. به یاد داشته باشید که همیشه داشتن یک راهنما خوب است و البته اگر مشکل مالی ندارید، برای خود یک مشاور انتخاب کنید.

راهکار های مناسب برای تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور

آیا باید به شایعات تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور که هر روزه منتشر می‌شود واکنش نشان دهیم؟

سال ۱۴۰۰/۱۴۰۱ سالی بود که در آن داستان ها و اخبار زیادی شنیده شد و ذهن دانش آموزان را به خود مشغول کرد و حقیقت این است که این مسائل در تحصیل شما تأثیر می گذارد و می تواند تخیل شما را مختل کند. اما راه حل چیست؟ چه کار باید بکنیم؟ بهترین کار این است که به گزارش های رسانه ای و غیره بی توجهی کنید و فقط و فقط اطلاعیه سازمان سنجش کشور  را مشاهده و مطالعه کنید را ببینید و بخوانید. موارد مهمی در این سایت قرار می گیرد و شما می توانید روش جستجو و جستجو را فقط برای دیدن این نوع اطلاعیه ها تغییر دهید.

البته در سایت سنجش نقض‌هایی هم دیده می‌شود به عنوان مثال در اواسط تیر ۱۴۰۱ وجود دروس عمومی برای کنکور ۱۴۰۲ اعلام شد و پس از چند روز دروس عمومی حذف شد. این موارد حتما پیش می آید و البته باید با این گونه موارد با کمی حوصله برخورد کرد، این باعث شد زودتر در امتحان شرکت کنند.

یک نکته مهم برای شما و توصیه ما: شیوه مطالعه شما باید به‌نوعی نباشد که با یک خبر کوچک سریعاً برنامه مطالعاتی خودتان را عوض کنید به این دلیل که سبب ضعف شما و عقب ماندن از رقبا خواهد شد؛ مواردی مانند حذف دروس عمومی ممکن است کمی تغییر کند، بهتر است بدانید اما به طور کلی باید دروس عمومی را مطالعه کنید زیرا در امتحانات نهایی از آنها پرسیده می شود.

جمع بندی و سخن پایانی:

امیدوار هستیم از این مقاله از سایت اهواز توسعه نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را بری دوستانتان ارسال کنید؛ در انتهای مطلب بهتر است نکاتی که مهم هستند را بازگو کنیم.

تأثیر سوابق تحصیلی بر کنکور سال ۱۴۰۲ ۴۰ درصد بوده و در سال‌های ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ این تأثیر بیشتر به نفع دانش آموزان خواهد بود، بدون شک. معدل کافی و برجسته برای عملکرد تحصیلی لازم است تا در کنکور تاثیر بگذارد. معدل چون این مشکل باید معکوس شود.

مهم ترین دلیل افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور کمک به دانش آموزان است، مسلما گروه کوچکی از دانش آموزان در کنکور رتبه و رتبه خوبی کسب می کنند و این سوال فرصتی برای دانش آموزان ضعیف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *